İnovasyon bizim DNA'mız

dr.hideo fukui

Bugün ilaç şirketleri arasında Japonya’nın en büyüğü ve dünyanın en büyüklerinden biri olan Takeda, dünyanın her yerinde insanlara daha iyi sağlık sunabilmek için ilaç alanında yeniliklere liderlik ediyor.

30.000’den fazla çalışanı ile 70’den fazla ülkede faaliyet gösteriyor.

Onkoloji, Kardiyovasküler, Metabolik, Merkezi Sinir Sistemi, Aşı ve Genel İlaç gibi çok geniş bir alanda ürünler geliştirip insanlığın hizmetine sunmaya devam ediyor.

 
Takeda için inovasyon, yeni tedaviler geliştirmek hep bir öncelik olmuştur. İlk Ar-Ge merkezini 1915 yılında, yaklaşık 100 yıl önce Japonya’da kurmuştur. 2014 rakamlarına baktığımızda Takeda gelirinin yaklaşık %21’i Ar-Ge yatırımlarına ayırıyor ki bu oran ilaç sektörü ortalaması dikkate alındığında oldukça değerli. Nobel Ödüllü araştırmacı Shinya Yamanaka yaklaşık 100 kişilik ekibiyle Tokyo Shonan Araştırma Merkezimizde kalp ve diyabet konusunda çığır açacak ilaçlar için araştırmalarına devam ediyor ve bu çalışmaların önümüzdeki 10 yıl boyunca devam etmesi planlanıyor.

Takeda oyunu değiştiren farklılık yaratan ve çığır açan ilaçların firması. Gastroenteroloji gibi pek çok alanda lider ürünlere sahip olan Takeda onkolojide de tedavi kılavuzlarını değiştiren ürünler ortaya koymaya hazırlanıyor.

 

We use cookies to gather web statistics that help us improve our site and your user experience. We store no personal details.

Takeda Pharma