Tarihimiz
235 yıldır daha sağlıklı daha parlak bir gelecek için çalışıyoruz

Takeda,  235 yıl boyunca "Takeda-ism" (Bütünlük, Adalet, Dürüstlük ve Azim) kurumsal felsefesine dayalı bakış açısıyla dünya çapında insanlar için daha iyi sağlık, daha parlak gelecek misyonuna göre faaliyetlerini sürdüren yenilikçi tıp lideri olma yolunda ilerlemektedir.

Takeda’nın kuruluşu 1781’deki Edo dönemine rastlar. Japon ve Çin tıbbı alanında faaliyet gösteren küçük bir işletme olarak başlayan şirket, işe bağlılığı, bütünlük ve tutumluluk konusundaki kararlılığı ile istikrarlı bir şekilde büyüdü.

235 yıllık geçmişi boyunca Takeda tutarlı bir şekilde ve sürekli olarak inovasyon sağladı.  1915 yılında Ar-Ge laboratuvarları açtı. 1962’de denizaşırı pazarlarda faaliyet göstermeye başladı. 1990’larda gastroenteroloji, onkolojide, kardiyovasküler ve metabolikte yenilikçi ürün lansmanları inşa edildi. 2000 yılından beri ise gelişmekte olan pazarlara girerek hızlandırılmış bir küreselleşme yaşamaktadır

Yıllar Boyunca Takeda

 

1781 

1915 

1962

 1990

2000- 

 

Japonya
Osaka’da kuruldu.

 

 

Ar-Ge laboratuvarları açıldı

 

 

Denizaşırı pazarlara girildi.

 

 

Gastroenteroloji, onkolojide, kardiyovasküler ve metabolikte yenilikçi ürün lansmanları yapıldı.

Gelişmekte olan pazarlara girildi.

 chobei  ar-ge  Takeda Worldwide Map  tubes  Entrance in Portikon, Zurich CH

 

Takeda olarak, TAP Pharmaceutical Productsʼı Takeda Pharmaceuticals North America, Takeda Global Araştırma ve Geliştirme ile birleştirdik,

ABD merkezli Millenium Pharmaceuticalsʼı satın aldık, ve yükselen pazarlarda güçlü bir varlık gösteren İsviçre merkezli bir ilaç şirketi olan Nycomedʼi bünyemize kattık.  

Küresel çapta işletme tutarlılığını sağlamak için, çalışan bir yönetim sistemi  kurduk. Böylelikle şirket içinde çeşitli alanlarda değişim  gerçekleştirerek kurumun tüm katmanlarında çeşitliliği sağladık.

Geçmişin inovasyonları bugünün Takedaʼsını desteklemeye ve etkilemeye devam ediyor.  

 

 

We use cookies to gather web statistics that help us improve our site and your user experience. We store no personal details.

Takeda Pharma